obsada

Obsada


Tutaj znajdziesz obsadę poszczególnych odcinków uwzględniającą także osoby, które nie pojawiają się w napisach, role epizodyczne, drugoplanowe a niekiedy nawet statystów.



Odcinek I ZAŁOGA

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Zdzisław Karczewski (Jefim Siemionycz), Małgorzata Niemirska (Lidka), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Józef Nalberczak (Fiodor), Janusz Kłosiński (Czernousow), Krzysztof Litwin (chorąży Zenek), Witold Pyrkosz (kapral Franek Wichura), Mieczysław Łoza (major w komisji uzupełnień), Tadeusz Skorulski (żołnierz radziecki w wagonie), Andrzej Dadaczyński (lekarz)



Odcinek II RADOŚĆ I GORYCZ

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Henryk Matwiszyn (dubler - Janek Kos w scenach na cmentarzu), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Wojciech Siemion (kucharz), Zygmunt Zintel (grabarz), Anna Lutosławska (nauczycielka), Tadeusz Kozłowski (kierownik fabryki zapraszający pancernych na spotkanie), Kazimierz Runowski (jeden z pracowników fabryki), Jolanta Lothe (dziewczyna kierująca ruchem na moście), Asja Łamtiugina (dziewczyna wręczająca Gustlikowi kwiatki), Wiesław Kowalczyk (SS-man w grobowcu), Janusz Hejnowicz (Niemiec w okularach w grobowcu), Zdzisław Giżejewski (mieszkaniec wioski pytający o pochodzenie Grigorija), Mieczysław Piotrowski (mieszkaniec wioski, którego Janek wypytuje o ojca), Stefania Cybulska (kobieta wysyłająca Julkę po jedzenie dla psa)
Mieszkańcy wsi Olszyniec koło Żagania: Piotr Polaczek (chłop z „ostrą” brodą), Stanisław Gołąb (wąsaty chłop w czapce mówiący słowa : „Ja znam tamte strony”), Jan Zdanowicz (chłopiec mówiący słowa „Tato, polskiego psa przywieźli”), Zygmunt Jasiewicz (dziecko na kolanach Kosa)

Obsada dubbingu:
Wanda Żejmo (dziewczyna kierująca ruchem na moście, rola Jolanty Lothe), Jan Jakub Kolski (chłopiec mówiący słowa Tato polskiego psa przywieźli)




Odcinek III GDZIE MY - TAM GRANICA

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Janusz Kłosiński (Czernousow), Józef Nalberczak (Fiodor), Krzysztof Litwin (chorąży Zenek)



Odcinek IV PSI PAZUR

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Pola Raksa (Marusia), Tadeusz Fijewski (Czereśniak), Krzysztof Litwin (Zenek), Janusz Paluszkiewicz (kapitan Baranow), Jerzy Smyk (Sybirak), Aleksander Sewruk (pułkownik radziecki), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Wojciech Malec (żołnierz komentujący nowe zadanie Rudego słowami: Cholerna wojna), Jan Cybulski (kucharz), Andrzej Richter (artylerzysta), Tadeusz Jurasz (żołnierz niemiecki, z którym walczy Janek), Władysław Lepka (żołnierz powożący wozem z rannymi)




Odcinek V „RUDY”, MIÓD I KRZYŻE

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Pola Raksa (Marusia), Elżbieta Nurczyńska (Sonia, dziewczyna pisząca list Marusi), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Ryszard Jaśniewicz (żołnierz naprawiający radiostacje), Jan Cybulski (kucharz niosący na talerzu kiełbasy dla Szarika), Stefan Kantek (oficer w polówce asystujący pułkownikowi podczas wręczania Krzyży Walecznych), Ferdynand Matysik (dowódca niemieckich zwiadowców)
Obsada dubbingu: Henryk Kluba (kapral Marian Babula, żołnierz dekorowany Krzyżem Walecznych)



Odcinek VI MOST

Obsada: Roman Wilhelmi (Olgierd), Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Eliasz Kuziemski (Warszawiak z chrypką), Barbara Rachwalska (kobieta rzucająca doniczką), Kazimierz Malesza (chłopak uczestniczący w walkach na Pradze), Artur Młodnicki (lekarz), Elwira Stankiewicz (Helcia, dziewczynka recytująca wiersz), Henryk Radecki (Ziółko), Jacek Gacparski (chłopak w szpitalu), Ewaryst Jaskólski (mężczyzna skaczący z balkonu), Zbigniew Stanek (Gustlik w scenie na podwórku przed bitwą na Pradze)



Odcinek VII ROZSTAJNE DROGI

Obsada: Janusz Gajos (Janek Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Stanisław Jasiukiewicz (West), Pola Raksa (Marusia), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Aleksander Sewruk (generał radziecki), Zdzisław Klucznik (Iwan), Hanna Skarżanka (Natasza Skobcewa), Florian Wolny (Kaszub), Henryk Kluba (Konferansjer), Stanisław Michalik (żołnierz - widz, z którym Janek rozmawia w czasie przedstawienia), Janusz Kłosiński (Czerousow), Zygmunt Bielawski (żołnierz z oddziału Czernousowa), Mieczysław Tumidajski (żołnierz z oddziału Czernousowa), Bolesław Abart (dowódca radzieckich pilotów), Kazimierz Ostrowicz (oficer niemiecki przesłuchujący Janka), Barbara Stesłowicz (Tamara, żołnierka radziecka z punktu kontrolnego na skrzyżowaniu), Henryk Talaga (kierowca ciągnika wozu cyrkowego)
Obsada dubbingu: Władysław Dewoyno (Kaszub)



Odcinek VIII BRZEG MORZA

Obsada: Janusz Gajos (Janek Kos), Henryk Matwiszyn (dubler - Janek Kos w scenach nad morzem), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Stanisław Jasiukiewicz (porucznik Stanisław „West” Kos), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Aleksander Sewruk (generał radziecki), Florian Wolny (Kaszub), Wiesław Krawczyński (szef radzieckich mechaników), Pola Raksa (Marusia), Janusz Kłosiński (Czernousow), Ryszard Kotys (saper z oddziału Czernousowa), Adam Wolańczyk (żołnierz niemiecki, którego oddział Czernousowa bierze do niewoli na polu minowym), Bolesław Abart (Niemiec kontrolujący linię telefoniczną), Henryk Teichert (żołnierz niemiecki w bunkrze), Waldemar Kwasieborski (żołnierz z oddziału Czernousowa), Zdzisław Grudzień (żołnierz z oddziału Czernousowa)

Obsada dubbingu: Władysław Dewoyno (Kaszub, rola Floriana Wolnego), Henryk Teichert (żołnierz niemiecki, rola Adama Wolańczyka)




Odcinek IX ZAMIANA

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Tadeusz Fijewski (stary Czereśniak), Jadwiga Andrzejewska (żona Czereśniaka), Małgorzata Niemirska (Lidka), Pola Raksa (Marusia), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Stanisław Jasiukiewicz (Stanisław „West” Kos), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Bogdan Wiśniewski (chorąży kwaterujący u Czereśniaka), Krzysztof Żurek (młody saper rozminowujący pole Czereśniaka), Zbigniew Koczanowicz (sklepikarz), Jan Paweł Kruk (Bandzior I), Wiesław Grzelczak (Bandzior II), Ewa i Małgorzata Kubicówny (bliźniaczki Ania i Hania Borowianki), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Aleksander Sewruk (pułkownik radziecki), Janusz Kłosiński (Czernousow), Czesław Piaskowski (żołnierz radziecki eskortujący jeńców), Florian Wolny (Kaszub), Zygmunt Urbański (cywil meldujący o jeńcach pod Jasieniem), Stanisława Zawiszanka (kobieta poszukująca synka Mareczka), Antoni Majak (dezerter niemiecki [starszy] odbierający Czereśniakom ubrania), Henryk Matwiszyn (dezerter niemiecki [młodszy] odbierający Czereśniakom ubrania) Zygmunt Malawski (oficer niemiecki w grupie jeńców)
Obsada dubbingu: Tomasz Zaliwski (kapitan barki)




Odcinek X KWADRANS PO NIEPARZYSTEJ

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Małgorzata Niemirska (Lidka), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Pola Raksa (Marusia), Tadeusz Kalinowski (Pułkownik), Eugeniusz Korczarowski (zwiadowca niemiecki w polskim mundurze), Eugeniusz Kamiński (Niemiec-zwiadowca w Schwarzer Forst), Iwona Słoczyńska (Niemka-zwiadowca w Schwarzer Forst), Mieczysław Stoor (wachmistrz Feliks Kalita)



Odcinek XI WOJENNY SIEW

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Mieczysław Stoor (wachmistrz Feliks Kalita), Antoni Szubarczyk (podwójna rola: plutonowy z folwarku i wąsaty kapral z leśniczówki, ojciec plutonowego), Krzysztof Chamiec (kapitan Hugo Krummel, dowódca spadochroniarzy), Franciszek Szydełko (niemiecki spadochroniarz I), Kuba Geiger (niemiecki spadochroniarz II), Andrzej Wohl (kawalerzysta z szwadronu Kality), Franciszek Trzeciak (kawalerzysta), Jerzy Braszka (kawalerzysta z szwadronu Kality rewidujący jeńców), Tadeusz Ordeyg (niemiecki leśniczy)



Odcinek XII FORT OLGIERD

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Pola Raksa (Marusia), Janusz Kłosiński (Czernousow), Mieczysław Stoor (wachmistrz Kalita), Zygmunt Hübner (rotmistrz), Andrzej Wohl (wartownik), Franciszek Trzeciak (kawalerzysta), Zbigniew Stanek (leutnant, dowódca desantu niemieckiego)
Obsada dubbingu: Andrzej Kopiczyński (oficer proponujący rotmistrzowi miejsce w samochodzie).



Odcinek XIII ZAKŁAD O ŚMIERĆ

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Tadeusz Kalinowski (pułkownik), Pola Raksa (Marusia), Janusz Kłosiński (Czernousow), Andrzej Herder (chorąży żandarmerii), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Józef Para (porucznik spisujący skład załogi czołgu 102), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Andrzej Krasicki (brigadeführer SS), Zbigniew Niewczas (scharführer SS Wert), Mirosław Szonert (kapitan Abwehry), Marian Nowicki (inżynier, konstruktor nowych pocisków przeciwpancernych), Waldemar Kwasieborski, Zdzisław Grudzień (żołnierze z oddziału Czernousowa niosący Szarika w pałatce), Zbigniew Józefowicz (major żandarmerii), Waldemar Wilhelm (porucznik żandarmerii), Andrzej Sołtysik (żandarm niemiecki kierujący ruchem niedaleko poligonu Kandlitz)
Obsada dubbingu: Leon Niemczyk (brigadeführer SS), Piotr Wysocki (żandarm aresztujący Janka)


Odcinek XIV CZERWONA SERIA

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Stanisław Gronkowski (obergefreiter Kugel), Pola Raksa (Marusia), Roman Sykała (pułkownik), Janusz Kłosiński (Czernousow), Andrzej Herder (chorąży żandarmerii), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek), Ryszard Kotys (żołnierz z oddziału Czernousowa), Aleksander Jasiński (dowódca niemieckich artylerzystów w Ritzen), Andrzej Grześkowiak (żołnierz niemiecki, którego Czereśniak wciąga pod plandekę), Czesław Przybyła (żołnierz niemiecki z Sprengkommando, któremu Janek udaremnia telefoniczne wezwanie pomocy), Roman Talarczyk (radiotelegrafista)




Odcinek XV WYSOKA FALA

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Stanisław Gronkowski (obergefreiter Kugel), Pola Raksa (Marusia), Roman Sykała (pułkownik), Janusz Kłosiński (Czernousow), Andrzej Herder (chorąży żandarmerii), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Kazimierz Talarczyk (major wzywający „Rosomaka”), Roman Talarczyk (radiotelegrafista), Stanisław Przygórski (major Kubiak, towarzyszący pułkownikowi na rynku w Ritzen)




Odcinek XVI DALEKI PATROL

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Stanisław Gronkowski (obergefreiter Kugel), Pola Raksa (Marusia), Janusz Kłosinski (Czernousow), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Tadeusz Kalinowski (Pułkownik), Tomasz Zaliwski (Daniel „Magneto” Łażewski), Wiesław Michnikowski (felczer Stanisław Zubryk), Piotr Wysocki (porucznik Kozub pseud. „Hiszpan”), Barbara Krafftówna (Honorata), Leon Pietraszkiewicz (Niemiec pasący krowy), Tomasz Karasiński (żołnierz radziecki, który pożyczył Marusi swoje buty), Jerzy Block (więzień, którego pancerni znajdują w ruinach kościoła), Stanisław Jaroszyński (jeniec niemiecki), Helena Makowska-Fijewska (więźniarka z wyzwolonego obozu)



Odcinek XVII KLIN

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Tadeusz Kalinowski (Pułkownik), Tomasz Zaliwski (Daniel „Magneto” Łażewski), Marian Opania (Marian „Zadra” Łażewski), Joanna Sobieska (lekarka Irena), Piotr Wysocki (Porucznik Kozub „Hiszpan”), Barbara Krafftówna (Honorata), Marek Barbasiewicz (żołnierz niemiecki dobijający się do willi generała)
Obsada dubbingu: Józef Nowak (pułkownik-rola Tadeusza Kalinowskiego)




Odcinek XVIII PIERŚCIENIE

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Pola Raksa (Marusia), Małgorzata Wiśniewska (Lidka), Barbara Krafftówna (Honorata), Piotr Wysocki (prucznik Kozub „Hiszpan”), Tomasz Zaliwski (Daniel „Magneto” Łażewski), Marian Opania (Marian „Zadra” Łażewski), Wiesław Michnikowski (felczer Stanisław Zubryk), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Krystyna Kołodziejczyk (magazynierka Katarzyna), Saturnin Żórawski (Francuz I), Zdzisław Leśniak (Francuz II), Marcel Novek (Francuz III), Zygmunt Kęstowicz (pułkownik, dowódca brygady haubic), Roman Kłosowski (Staśko), Joanna Sobieska (lekarka Irena), Mikołaj Sprudin (radziecki kierowca podwożący Honoratę do Ritzen)



Odcinek XIX TIERGARTEN

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Wiśniewska (Lidka), Marian Opania (Marian „Zadra” Łażewski), Wiesław Michnikowski (Zubryk), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Andrzej Herder (chorąży), Zygmunt Kęstowicz (pułkownik, dowódca brygady haubic), Roman Kłosowski (Staśko), Aleksander Bielawski (kapitan Pawłow), Kazimierz Talarczyk (major), Michał Gazda (porucznik w sztabie)



Odcinek XX BRAMA

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Marian Opania (kapral podchorąży „Zadra”), Wiesław Michnikowski (Zubryk), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Zygmunt Kęstowicz (dowódca artylerii), Aleksander Bielawski (kapitan Pawłow), Kazimierz Talarczyk (major)


Odcinek XXI DOM

Obsada: Janusz Gajos (Janek), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak), Witold Pyrkosz (Wichura), Małgorzata Niemirska (Lidka), Pola Raksa (Marusia), Wiesław Michnikowski (Zubryk), Mieczysław Czechowicz (Konstanty Szawełło), Jerzy Turek (Józek Szawełło), Aleksander Bielawski (kapitan Pawłow), Stanisław Jasiukiewicz (Stanisław „West” Kos), Tadeusz Fijewski (Czereśniak), Tadeusz Kalinowski (generał), Janusz Kłosiński (Czernousow), Janusz Przymanowski (fotograf), Michał Nałęcki (Harry, żołnierz amerykański), Witold Skaruch (Polak z Ohio), Stanisław Gronkowski (Kugel), Barbara Krafftówna (Honorata), Konrad Nałęcki (kapral rozmawiający przy stole z Czereśniakiem), Adam Zagórski (oficer towarzyszący generałowi), Edward Kądziołka (kierowca generalskiego willysa)

W scenach wesela wystąpił Zespół Regionalny z Istebnej: Maria Matloch (kobieta witająca nowożeńców chlebem), Jan Kawulok (kobza), Zuzanna Kawulok (skrzypce), Michał Motyka (klarnet), Anna Bury (kierownik zespołu), Joanna Urbaczka, Olga Urbaczka, Jan Juroszek, Maria Juroszek, Władysław Juroszek, Renata Gruca, Joanna Kaczmarczyk, Jan Sikora, Franciszek Sikora, Stanisława Majeranowska, Anna Juroszek, Elżbieta Kukuczka, Elżbieta Urbaczka, Helena Bury
Obsada dubbingu: Józef Nowak (generał – rola Tadeusza Kalinowskiego)
« powrót